BBO Discussion Forums: Lehce soutezni drazba - BBO Discussion Forums

Jump to content

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Lehce soutezni drazba

#1 User is offline   coyot 

  • PipPipPipPip
  • Group: Full Members
  • Posts: 487
  • Joined: 2005-July-09

Posted 2006-April-26, 01:42

Scoring: IMP


Hrajete SA 2/1 GF... Drazba pocinaje severem:

1-p-1NT*-2
3-p-?

1NT semiforcing (muze byt trilisty fit v sile na vyzvu, takze lze pasovat pouze s osklivym minimem zahajeni, kdyz nechcete hrat ani 3 piky.).

Co budete drazit? (Zadne specialni dohody nejsou).
0

#2 User is offline   Miron 

  • PipPipPipPip
  • Group: Full Members
  • Posts: 358
  • Joined: 2006-January-30
  • Location:Praha, Czech Republic

Posted 2006-April-26, 03:52

3NT
0

#3 User is offline   James Flame 

  • Pip
  • Group: Members
  • Posts: 3
  • Joined: 2006-February-02

Posted 2006-April-27, 01:52

Ja bych taky drezil 3 NT, protoze s dubl kralem karovym tam tri bezi mate, protoze mate nejspis prechod na nejakou malou trefu. Takze jasna volba ;)
0

#4 User is offline   fraba 

  • PipPipPip
  • Group: Full Members
  • Posts: 69
  • Joined: 2006-January-29

Posted 2006-April-27, 05:37

Ooo nikoliv. Jeste by me zajimalo kdo jsou oponenti. Cele je mi to trochu podezrele, zacneme bilancovat...Zacneme u partnera. Predpokladam, ze jeho list je vice zalozen na rozloze nez na bodech, takze ma asi 5-5. Pokud ma 5-4, pak dost sugeruje 3 srdce a singl karo - to pak musi mit slusny nabijak. Pokud nema zadrz srdcovou 3BT tam jiste nebudou - malo zdvihu. Vas list se spise hodi do barevneho zavazku. To vse hovori pro hlasku 3 srdce. A co souper? Zasahuje na druhem stupni v nebezpecne barve po 1 - pas - 1BT jsou vsechny barvy nebezpecne. Tak predpokladam, ze ma zasah velice solidni - zalozen na dobre barve. Podezrely je jeho partner, ma z 90% fit a nedrazi...??? No to asi bude mit trefovy zdvih. Po zvyseni srdcovem jsem pro hlasku 5, po pasu druheho RHO bych zkusil 3, ale stejne budu hrat radsi 5-6.

Tvrdim, ze 3BT tam nejsou !!!!! Das nam roz(h)reseni???
0

#5 User is offline   fraba 

  • PipPipPip
  • Group: Full Members
  • Posts: 69
  • Joined: 2006-January-29

Posted 2006-April-27, 05:39

Vsadim 3 piva (kazdemu z vas) ze tam 3BT nejsou....Viktor je urcite rekl taky...
0

#6 User is offline   coyot 

  • PipPipPipPip
  • Group: Full Members
  • Posts: 487
  • Joined: 2005-July-09

Posted 2006-April-27, 15:32

Prdlacky, Zdendo :o

Rek jsem 3 srdce, ale VUBEC sem nechtel hrat 3NT. Jestli ma partner eso nebo damu v srdcich, mam v te partii velmi slusnou sanci splnit pet trefu.

Reseni je snadne - jestli me pamet neklame, partner mel:
Axxxx-xxx-K-AKQx, rekl na 3 3 a nasledne zapasoval moje 4 za 130.

Kdyby mel misto karoveho krale srdcovou damu, z donuceni rekne 3NT a ja skocim na 5 trefu, do kterych je sance na vysoky zdvih v kazde barve a pak modleni na 8 trefovych stychu nebo vypracovani jedne z nasich barev.
0

#7 User is offline   Miron 

  • PipPipPipPip
  • Group: Full Members
  • Posts: 358
  • Joined: 2006-January-30
  • Location:Praha, Czech Republic

Posted 2006-April-28, 01:54

Si myslim, ze 5 v levne neutahas. Proto drazim 3NT, i kdyz sance na splneni neni nejlepsi (i kdyz 40% mozna vytriskas). 5 mi pripada nerealnych, jeste od startu maji dobrou pozici na vynos srdce (kdo rika, ze RHO ma A?).
0

#8 User is offline   coyot 

  • PipPipPipPip
  • Group: Full Members
  • Posts: 487
  • Joined: 2005-July-09

Posted 2006-April-28, 04:12

A pres co chces utahat 3NT? Ctyri trefovy, srdce, karo, porad ti tri zdvihy chybi, barvy se nebudou uplne dobre delit a predevsim si nezahrajes zadnej impas - a skoro to vypada, ze bys rad mel ty zdvihy shora.

Pokud ma partner AKxxx v pikach a AKQx v trefech a trefy jsou 3-2, splnis 5 trefu stejne snadno jako 3NT (srdce, karo, 3 piky a bud dva snapy, nebo jeden snap a pata pika).

Nenapada me moc rozloh (v kontextu drazby, kde ma zasahujici zcela urcite vetsinu chybejicich bodu), kde 3NT pujdou a 5 trefu nepujde.
0

#9 User is offline   Miron 

  • PipPipPipPip
  • Group: Full Members
  • Posts: 358
  • Joined: 2006-January-30
  • Location:Praha, Czech Republic

Posted 2006-April-28, 08:53

Chci je uhrat na kara :P
Jinak nemam sanci.
Jak chces uhrat 5? Na cross-ruffy? To je jedina sance na uhrani bez kar. Kdyz budes snapat kara velkymi trumfy, muzess mit docela problem. A kdyz Ti trumfnou a nemudes mit A...
Pripada mi, ze 3NT maji vetsi sanci, ale moc se o to neperu, v MP to toho nepujdu.
0

#10 User is offline   fraba 

  • PipPipPip
  • Group: Full Members
  • Posts: 69
  • Joined: 2006-January-29

Posted 2006-May-12, 08:03

Jak jsem psal, 3BT nemaji sanci....Jestli je Viktoruv list partnera spravny, 5 se da splnit kdyz se trumfy dobre deli a kara jsou 3-3 nebo QJ dubl...asi nebyly. Mironee, v karech jdes vzdycky aspon jednou ze stychu a s jednim drzenim neni sance na 3BT. Ver mi, chce to dobrou plastic valuation...Blbe je, ze neni dostatek vstupu ke karove barve, proto nepujde ani 5...
0

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users